بخش مادر (زنان و زایمان)
بخش مادر (زنان و زایمان)

بخش مادر ( زایمان - زایمان بدون درد LDR)

بخش مادر  (بخش زایمان) در طبقه اول در ضلع شمالی بیمارستان میلاد روبروی اتاق عمل قرارگرفته است. موقعیت مکانی این بخش طوری است که درست در کنار ICU، NICUقرارگرفته است که اگر بیمار یا نوزاد دچار مشکل حادی شود، دسترسی به اتاق عمل و بخش‌های مراقبت‌های ویژه، فوق تخصص نوزادان و بخش NICUدر چند ثانیه ممکن خواهد بود.

اتاق معاینه که در ورودی بخش تعبیه‌شده و شامل تخت ژنیکولوژی و تخت پذیرش بیمار سرپایی با امکانات فتال مانیتورینگ یک و چند قلویی است . دو اتاق درد این بخش مجهز به سیستم LDRبا تخت مدرن LDR، زایمان در آب و تخت احیای نوزاد می‌باشد. سیستم LDRپیشرفته‌ترین مدل زایمان فیزیولوژیک برای مادران در جهان می‌باشد که در آن مادران باردار از ابتدای مراحل زایمان تا پایان آن و کنترل علائم حیاتی و دریافت درمان‌های لازم تا 2 ساعت پس از زایمان در همین اتاق تمامی خدمات پزشکی را در کنار همراه خود دریافت خواهند کرد.

با اجرای دقیق طرحRooming نوزاد از ابتدای تولد در صورت انجام زایمان طبیعی توسط مادر، در کنار او قرار می‌گیرد و بعد از کنترل در ساعات اولیه، می‌تواند به همراه مادر به بخش انتقال یابد و تمام مدت بستری در کنار او قرارگرفته و از شیر مادر تغذیه نماید.

این بخش مجهز به دو تخت مدرن بستری است. کلیه اتاق‌های درد مجهز به سرویس بهداشتی اختصاصی، تلویزیون، یخچال، سیستم تهویه، تخت همراه، سیستم احضار پرستار،اکسیژن و ساکشن سانترال، تلفن اختصاصی، چایی ساز و ..... می‌باشد.

دوره‌های زایمان فیزیولوژیک و کلاس‌های آمادگی زایمان توسط کارشناس مامایی دوره دیده این بخش برگزار می‌شود و تمامی مادران در نیمه دوم بارداری (بیست هفته کامل) با گواهی سلامت از پزشک متخصص زنان می‌توانند در این کلاس‌ها شرکت نمایند. اتاق زایمان این بخش مجهز به همه امکانات مورد نیاز برای انجام یک زایمان طبیعی ایمن و بدون درد می‌باشد. از تجهیزات این اتاق می‌توان به امکانات زایمان در آب، سرویس بهداشتی اختصاصی، تخت بستری الکتروهیدرولیک، تخت پیشرفته زایمان، تخت احیای نوزاد وکات وارمردار اتوماتیک با قابلیت تنظیمات پیشرفته، ساکشن پرتابل، اکسیژن و ساکشن سانترال، دستگاه ونتوز، ماشین بیهوشی و همه امکانات لازم احیا و امکانات حضور نوزاد و همراه اشاره نمود.

در این بخش امکان همراهی همسر مادران باردار و یا یک همراه دیگر در کنار آنان در طول زایمان وجود دارد. در این بخش کلیه روش‌های زایمان بی‌درد از جمله انتونکس، اپیدورال، زایمان در آب وجود دارد. همچنین این بخش دارای یک اتاق عمل اختصاصی برای بیماران اورژانسی و بحرانی های مامایی می‌باشد که امکان انجام خدمات درمانی را برای مادران و بیماران زنان فراهم می‌سازد.

بخش مادر همچنین در مجاورت آزمایشگاه IVFقرارگرفته است تا بتوان خدمات مناسب را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با نزدیک‌ترین دسترسی ممکن برای زوج‌های نابارور فراهم سازد.

 

در مجاورت بخش مادر و NICUواحد واکسیناسیون قرار گرفته است که در ان اجرای واکسیناسیون بدو تولد برای کلیه نوزادان متولد شده در بیمارستان، اجرای تلقیح واکسن دوره‌ای برای بیماران سایر بخش‌ها و پرسنل (واکسن کزاز و هپاتیت) انجام می‌پذیرد.

خبرنامه بیمارستان میلاد

برای دریافت آخرین اخبارها و رویدادها عضو شوید